Skip to Content

Verlenging termijn aangifte erfbelasting per 1 januari 2026

Blogs Familie- & Erfrecht Dian Lauran

Het is zover!

Per 1 januari 2026 is de termijn voor het doen van aangifte erfbelasting verlengd van 8 maanden naar 20 maanden. Een gunstige ontwikkeling, omdat het veel erfgenamen en executeurs niet lukt om binnen 8 maanden na het overlijden al duidelijkheid te hebben over de samenstelling van de nalatenschap en/of de hoogtes van de verschillende erfrechtelijke verkrijgingen van de betrokkenen.

Bij een niet tijdige juiste aangifte wordt belastingrente in rekening gebracht door de fiscus. Men krijgt nu dus (veel) langer de tijd voor het doen van de aangifte, waardoor men ook minder snel met belastingrente te maken krijgt.

Let wel, de nieuwe termijn heeft enkel betrekking op overlijdens die op of na 1 januari 2026 plaatsvinden.

Wilt u meer weten over dit onderwerp, neem dan contact op met Dian Lauran of één van de andere leden van onze sectie Familie- & Erfrecht.

Dian Lauran