
Derde grote wijziging en reparaties Activiteitenbesluit voorgepubliceerd
(30 november 2011)
Op 11 november 2011 zijn een aantal grote wijzigingen van het Activiteitenbesluit voorgepubliceerd. Hoewel het nog wel even zal duren voordat het Activiteitenbesluit daadwerkelijk wordt gewijzigd, is het verstandig met deze aanstaande veranderingen rekening te houden. Deze wijzigingen hebben onder meer betrekking op de rubber- en kunststofindustrie. Of deze wijzigingen ook voor uw bedrijfsvoering van belang zijn.
Met het voorgepubliceerde wijzigingsbesluit worden eveneens algemene regels in het Activiteitenbesluit opgenomen die betrekking hebben op de rubber- en kunststofindustrie, waaronder tevens wordt verstaan de lijm- en kitindustrie, en de grafische industrie. Door het opnemen van algemene regels voor deze branche, komt de (milieu)vergunningplicht voor het merendeel van de bedrijven in de rubber- en kunststofindustrie en grafische industrie te vervallen.
Voor bepaalde activiteiten - bijvoorbeeld het verwerken van polyesterhars - moet nog wel een zogenaamde ‘Omgevingsvergunning Beperkte Milieutoets’ (OBM) worden aangevraagd. Wat een OBM inhoud, hebben wij reeds besproken in de Afval & Recycling Nieuwsbrief die in april 2011 is verschenen. Voor zover hier relevant, zal deze OBM moeten worden aangevraagd indien activiteiten worden verricht met stoffen die bij zeer lage concentraties al te ruiken zijn. Geurhinder is bij deze activiteiten namelijk reëel.
De wijzigingen hebben wat betreft de rubber- en kunststofindustrie betrekking op de toevoeging van het gebruiken en opslaan van bepaalde typen organische peroxiden. Daarnaast worden door deze wijzigingen het wegen en mengen van rubbercompounds en verwerking van rubber, thermoplastisch kunststof en polyesterhars onder het Activiteitenbesluit gebracht. Na de inwerkingtreding van deze wijzigingen, zijn op deze activiteiten voortaan algemene regels van toepassing. Voor deze activiteiten is dan ook geen vergunning meer nodig.
Daarnaast wordt een aantal paragrafen van het Activiteitenbesluit gewijzigd. Deze paragrafen hebben betrekking op:
- het opslaan van gevaarlijke stoffen en bodembedreigende stoffen in verpakking niet zijnde vuurwerk, vaste kunstmeststoffen, asbest, gedemonteerde airbags en gordelspanners en andere ontplofbare stoffen;
- het opslaan van stoffen in opslagtanks;
- kunststofverwerking en mechanische bewerkingen van kunststof of kunststofproducten;
- het reinigen, coaten en lijmen van kunststof of kunststofproducten.
Indien uw bedrijf met één van de voornoemde activiteiten van doen heeft, is het belangrijk dat u op de hoogte blijft van de laatste ontwikkelingen op het gebied van het Activiteitenbesluit. Indien nadere informatie over deze toekomstige wijzingen beschikbaar wordt, zullen wij u hierover uiteraard informeren. Voor zover u op dit moment vragen hebt, kun u vrijblijvend contact opnemen met Tim Segers of Peter Huijbregts van onze praktijkgroep Milieurecht.









